Apartament już gotowy

Apartament

W kompaktowej przestrzeni znajdziecie Państwo w pełni wyposażony aneks kuchenny z jadalnią, łazienkę, część wypoczynkową i sypialnię na antresoli.

 

Zakochaj się w Janowcu

Bardzo ciekawa i niezmiernie potrzebna akcja „Magicznych Ogrodów”. My również jesteśmy „ofiarami” gorącego uczucia do Janowca i jego okolic. Polecamy serdecznie.

Poniżej publikujemy w całości post z FB Magicznych Ogrodów:

Szczere uczucie czyni każdy dzień piękniejszym… Pewnie dlatego Janowiec jest tak malowniczą i urokliwą miejscowością – w końcu jest sceną wielu wzruszających i romantycznych chwil! Co roku odwiedzają go szczęśliwe pary. Część z nich decyduje się powiedzieć sobie „tak” w zabytkowym kościółku parafialnym Uwaga! W Janowcu naprawdę można się zakochać!

Zdjęcie użytkownika Magiczne Ogrody.

Jare Święto

 

Kiedy Słońce przecina równik i dzień równa  się z nocą świętujemy  powrót sił związanych ze światłem, z którego narodzi się nowe życie.  W przeszłości był to bardzo ważny moment dla ludzi zamieszkujących tereny obecnej Polski.  Przez 3000 lat w dziejach świata obchody tego święta łączyły narodowości, religie, języki. Święto Wiosny było   dniem poświęconym rodzinie i przyjaciołom, dniem świętowania wzajemnego szacunku i dążenia do osiągnięcia harmonii przez wszystkie społeczności. To moment oczyszczenia, okazja do odnowienia życzeń pokoju i dobrej woli. Jest połączeniem sił dla odrodzenia życia.

 

 

NOC KUPAŁY – SŁOWIAŃSKA SOBÓTKA

 

 


 

Po raz piąty świętowaliśmy z przyjaciółmi czas przesilenia letniego. Noc to niezwykła, krótka, pełna czaru płynącego z nieba i ziemi. Powróciliśmy do starosłowiańskich obrzędów towarzyszących rytuałom ognia i wody, żywiołom, które według prawa tworzenia nie mogą istnieć samodzielnie i umożliwiły stworzenie WSZYSTKIEGO.

 

Strefa kibica

Strefa kibica w Andrzejówce działa. Duża weranda, wyposażona w ekran i projektor, spełnia wszystkie funkcje do wygodnego oglądania zmagań naszych piłkarzy.

Balia w oblężeniu!

image

Atrakcja Andrzejówki, jaką jest „balia”, cieszy się dużym zainteresowaniem. Po wieczorno – nocnych kąpielach dorosłych ranek jest dla najmłodszych.

Kwitną, kwitną jabłonie

  Nad nami majowe Słońce, a w ogrodzie pada śnieg – śnieg płatków z kwiatów kwitnących jabłoni.  Tworzą pod nimi pachnący różowo- biały dywan. Te  jabłonie to największy skarb naszego ogrodu. Są w nim od kilkudziesięciu lat źródłem wspaniałych słodkich, soczystych owoców. Ich jabłka wyglądają i smakują doskonale, nietknięte żadną chemią. Nasze staruszki obdarowują nas obficie co dwa lata. Sierpniowe i wrześniowe zbiory skutkują spiżarką pełną aromatycznych soków, musów i dżemów. Zapraszamy więc do Andrzejówki w sierpniu i wrześniu na jabłkobranie i przetwarzanie. Owoców wystarczy dla wszystkich. Jesienią, zimą i wiosną będą naturalnym źródłem zdrowia dla dzieci i dorosłych. A już w czerwcu czas truskawek. Warto zajrzeć do naszego sąsiada, który ekologicznie uprawia swoje niewielkie poletko.

 

Magiczne Ogrody

Wielkie Otwarcie

Uwaga, uwaga! Drodzy Przyjaciele, wiemy że od dawna czekacie na tę wiadomość! Oficjalnie informujemy, że sezon 2016 w Magicznych Ogrodach rozpocznie się w sobotę 30 kwietnia! Zarezerwujcie swój czas i przyjedźcie świętować razem z nami!

Mordole

Zakończenie projektu modernizacji „Andrzejowki”

ambasador Szwajcarii

W czerwcu 2013 roku przystąpiliśmy do realizacji projektu modernizacji „Andrzejówki”, współfinansowanego przez Szwajcarię. Właśnie zakończyliśmy działania, które zawarliśmy w projekcie. Do Państwa dyspozycji mamy plenerową mokrą saunę z hydromasażem, pracownię garncarską, w której będą prowadzone warsztaty, lepiej wyposażone łazienki. Zainstalowaliśmy system centralnego ogrzewania, co znacznie poprawi komfort cieplny naszego Domu Wakacyjnego.

wypożyczalnia rowerów

Przyłączyliśmy się do projektu, również współfinansowanego przez Szwajcarię, organizacji sieci wypożyczalni rowerów na terenie aktywności Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień”.  Nasi Goście mają do dyspozycji kilkanaście rowerów różnej wielkości,  przyczepkę i foteliki dla maluchów, sztywny hol, komplet kasków.

SwissContributionProgramme_logo