OKOLICA

Magiczne Ogrody

Rodzinny Park Rozrywki

W niedalekiej miejscowości Trzcianki (5km) powstał jeden z najciekawszych w kraju rodzinny, tematyczny park rozrywki – Magiczne Ogrody. Na obszarze kilkudziesięciu hektarów pofałdowanego terenu, autorzy koncepcji, wybudowali i urządzili iście baśniową krainę z pięknymi aranżacjami roślinnymi, wieloma atrakcyjnymi budowlami, instalacjami, miejscami do zabawy. Więcej informacji w serwisie Magicznych Ogrodów.

Zalew Janowice

Kilka kilometrów od Andrzejówki znajduje się otoczony lasem zalew. Doskonałe miejsce rekreacji w letnie upalne dni. Teren wokół jeziora jest zagospodarowany, wyposażony w infrastrukturę niezbędną do komfortowego wypoczynku (plaża, pomost, sprzęt wodny, mała gastronomia i toalety). Jakość wody jest sprawdzane przez odpowiednie służby. Więcej informacji w serwisie Spółki „Prom”

Muzeum Zamek w Janowcu

Na wysokiej skarpie, 2,5 kilometra od Andrzejówki znajduje się największa atrakcja Janowca, zamek, który należał w przeszłości do znanych magnackich rodów Firlejów, Tarłów i Lubomirskich. Jego mury z białego kamienia wspaniale wyglądają z niemal każdego miejsca miasteczka, które znajduje się u podnóża skarpy. Obok zamku dworek szlachecki wraz z zabudowaniami gospodarczymi. Wokół starodrzew parku, a z niego przepiękny widok na Wisłę i najbardziej malowniczy fragment Małopolskiego Przełomu Wisły. Zamek i jego otoczenie jest Oddziałem Muzeum Nadwiślańskiego